Olovský ples 16.3. 2013

 

 

 

Dne 16.3. 2013 se koná na sále kulturního domu v Oloví ples. Hostem bude bavič a imitátor Petr Martinák. Dále je pro Vás připravena tombola a občerstvení.

Prima ZOOM od dnes naladěn místo stanice Pro7

 

 

Prima ZOOM je nový, v pořadí čtvrtý, televizní kanál společnosti FTV Prima vysílaný v multiplexu 3. Zatím vysílá jen monoskop, ostrý start je naplánován na 1. únor 2013 ve 20:00. ZOOM je především televizní stanice pro ty, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka. Nový kanál bude vysílat 18 hodin denně.

Sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách od 20.00 do 23.00 hod. se zaměřením na: Největší katastrofy, Po stopách historie, Fascinující příroda, Zaostřeno na války, Úžasné oceány, Zázraky říše zvířat, Tajemství Země a vesmíru.

"Nová celoplošná televize bude určena všem, které baví zblízka poznávat zajímavá místa, lidi i příběhy," nastínil programové zaměření Prima Zoom generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

"Přinášíme další televizní tsunami, která nabídne nádhernou podívanou, bohaté informace a neotřelou zábavu. Diváci se mají na co těšit – opravdu bude na co se dívat. Své diváky si ZOOM zajisté najde ve všech cílových skupinách a přispěje k tomu, aby se skupina Prima stala televizní jedničkou."dodal šéf programu Primy, Petr Vladyka.

Za grafickým vizuálem ZOOMu stojí studio Oficina, které se už mimo jiné podepsalo i pod designem Primy COOL a Primy love.

V souvislosti s novou televizí odstartoval také integrovaný online magazín http://www.prima-zoom.cz, na kterém si přečtete nejen základní informace, ale i zajímavé články, jenž se budou tematicky vztahovat k jednotlivým dokumentům. Vedení televize navíc získalo k většině dokumentů internetová práva. Pokud tedy svůj oblíbený pořad nestihnete, budete si ho moci zhlédnout na internetu po dobu několika dní.

Televizní stanice Prima ZOOM cílí na muže 35+ a nasazena bude v multiplexu 3. Celoplošné vysílání ve třetím multiplexu umožní Prima Zoom šířit svůj program na 93,5% část území ČR a bude ho moci sledovat 95,7% obyvatel ČR.

Jak naladit

 • DVB-T signál Prima ZOOM bude šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 3 Českých Radiokumunikací. Digitální vysílání (máte-li novou televizi, která přijímá digitální signál, nebo máte-li u televize set-top-box) – vyzkoušejte ladění programů v menu vaší televize.
 • Další možností bude sledovat Prima ZOOM například prostřednictvím kabelové sítě UPC.
 • Satelitní příjem Prima ZOOM bude možné naladit na ASTRA 3B, kódován bude v systému Irdeto i Cryptoworks, k dispozici bude na kartách SkyLink (v nabídce pro ČR) a CS Link.
 • V Oloví na společné televizní anténě je naladěn místo stanice PRO7

Dětský maškarní rej 2.3. 2013

 

 

Komise pro kulturu, mládež a tělovýchovu při Městském úřadu v Oloví

 

a

 

Základní a mateřská škola v Oloví

 

pořádají

 

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ REJ

 

.

.

 

Kdy: 2.3. 2013 od 15:00 do 16:30

 

Kde: kulturní sál v Oloví

 

Vstupné: masky zdarma, bez masek a doprovod 20,- Kč

 

 

Všichni jsou srdečně zváni.

Jak se bránit falešnému obvinění z trestného činu

 

 

 

april

Díky vlastní zkušenosti jsem se rozhodl napsat tento článek.

Myslím, že různých sporů a falešného obviňování mezi lidmi je spousty a denně se s tím musíme potýkat. Pokud to ale dojde až do fáze řešení přes policii, tak je asi něco špatně a měl by na to každý velmi rychle reagovat. Jinak se také může stát, že se člověk dostane zbytečně do velkých problémů.

Nejprve je třeba říci, že řešení jakýchkoliv problémů co se týče vztahů mezi lidmi by se nikdy neměli řešit přes policii. Vztahy mezi lidmi jsou velice složité a pokud si to nejsou schopni dotyční lidé vyřešit sami mezi sebou, těžko tak bude moci učinit policie, která do těchto vztahů absolutně nevidí.

Může se vám ale stát, že někdo proti vám podá trestní oznámení bez toho, aby se to zakládalo na pravdě a jen proto, aby dosáhl svého cíle a vás zatlačil do kouta. V tom případě neváhejte ani chviličku a začněte se bránit stejným způsobem, a to i v případě, že vám je řešení přes policii proti srsti. Pokud totiž proti vám někdo zaútočí takovým způsobem, tak nemá ani malinko cti a zábran, a není proč ho litovat a nechat se takto omezovat.

Pokud se vám to tedy stane, zůstaňte v klidu, vyčkejte pozvání na policii a tam si vyslechněte o co se jedná. Pokud zjistíte, že se jedná o nějaké smyšlené obvinění, snažte se odpovídat na všechny otázky policistů a vysvětlit a nastínit celou situaci, tak jak se má. Po té okamžitě podejte trestní oznámení na osobu, která podala trestní oznámení na vás.

Máte totiž právo na podání trestního oznámení a policie je povinna přijmout každé oznámení. V dané věci by se mohlo jednat o trestný čin Pomluva podle ust. § 206 TZ (kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu….., případně o trestný čin poškozování cizích práv podle ust. § 209 TZ (kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že uvede někoho v omyl, nebo využije něčího omylu…

Budete ve veliké výhodě, protože za prvé ukážete, že si nenecháte něco vnucovat a za druhé máte jasný důkaz, že tato osoba trestný čin spáchala, takže nemůže zpětně podat trestní oznaméní na vás. Pak nechte jednat policii a úzce s nimi spolupracujte a trvejte na co nejkratším vyšetření.

Pokud policie bude pracovat tak jak má, tak máte stoprocentní šanci na úspěch a pokud se dotyčná osoba neuchýlí k něčemu násilnémů, tak by jste již od ní měli mít klid.

Tento článek budu průběžně aktualizovat a doplňovat dle časového vývoje mého konkretního případu.

Samozřejmě vám všem přeji, aby jste se to takové situace vůbec nedostali, protože pro normálního a inteligentního člověka není vůbec příjemné se takovým věcem ani bránit. Ovšem udělat to člověk musí, jinak se může stát, že nakonec bude ještě odsouzen za něco, co nikdy neudělal a dotlačen tam, kde nikdy nechtěl být.

Pirate Leks, česká verze Wiki Leaks

 

pirateleaks

 
 

Pirátská strana spustila stránku pro bezpečné a anonymní předání utajovaných a cenzurovaných materiálů, aby pomohla otevřenosti a bojovala proti síti politické korupce a organizovanému zločinu v České republice. Navazujeme na Wikileaks, ale lišíme se od ní ve dvou věcech:

 

 

 

Otevřenost úřadů je naším politickým cílem a PirateLeaks s naší vizí transparentních účtů a účetnictví jsou způsob, jak tuto vizi sdílet s ostatními. Jsme přesvědčeni, že v této bitvě nejsme sami. Venku je mnoho lidí, kteří chtějí naši zemi zlepšit a jsou připraveni se této výzvě postavit.

Pokud máte utajované materiály týkající se kriminality nebo financí a chcete je zaslat médiím bezpečnou a anonymní cestou, můžete použít náš zabezpečený a zašifrovaný server. Materiály prověříme a po ověření jejich věrohodnosti zveřejníme.

 

Město Oloví odkoupilo pozemky na Šibeničním vrchu

 

 

Městu Oloví se po složitém vyjednávání s vlastníky, a to hlavně díky skupině nadšenců, kteří  neúnavně usilují o znovu postavení rozhledny, podařilo vykoupit pozemky na Šibeničním vrchu. Jedná se o pozemky, na kterých dříve stála dřevěná rozhledna a plánuje se zde výstavba nové rozhledny podle původní stavební dokumentace.

 

Historie rozhledny:

 

 • 1895 - 1898 - stavba rozhledny ( původně na Boučském vrchu ), kterou nechal postavit spolumajitel textilní továrny Schmige

 

 • 1908 - obec Oloví zakoupila rozhlednu od textilní továrny Schmige

 

 • 1913 - rozhledna byla rozebrána a převezena na Šibeniční vrch, kde byla opět smontována

 

 • 1914 - ? - díky první světové válce se o rozhlednu nikdo nestaral a ta chátrala a pomalu se rozpadala. Dřevo nebylo ošetřeno proti nepřízni počasí a dřevěná rozhledna se postupem času rozpadla úplně

 

 • 2007 - skupina nadšenců začíná pátrat po původním místě, kde měla stát rozhledna a oslovuje vlastníka pozemků, na kterých rozhledna stála. Dále se začíná zpracovávat stavební dokumentace a začíná snaha zapojit do projektu představitele města Oloví.

 

 • 2009 - zastupitelstvo města rozhodlo o záměru vykoupit pozemky, na nichž stála rozhledna ( Šibeniční vrch ) a na těchto pozemcích postavit novou rozhlednu podle původní dokumentace a vyčlenilo z rozpočtu částku 50 000 Kč

 

 • 2011 - městu Oloví se po složitých jednáních podařilo odkoupit pozemky na Šibeničním vrchu

 

Nová rozhledna by měla být vzhledově úplně stejná jako původní, ze dřeva, s tím, že středový pilot, na kterém drží schodiště, bude železný a rozhledna bude dvakrát tak vysoká, než původní stavba. Z jiného zdroje se nám ovšem podařilo zjistit, že by rozhledna mohla vypadat trošku jinak. Necháme se tedy překvapit.

 

Fota původní rozhledny:

 

 

 

Výbuch v Semtíně ve firmě Explosia

 

 

Dnes ráno, v cca 6:45 minut mě probudila obrovská rána, přičemž se zaklepal celý panelák. Po prvním zmatku, jestli mám rychle opustit byt, jsem se podíval z okna a nad Semtínem jsem uviděl oblak kouře. Od Semtína bydlím vzdušnou čarou cca 2,5 km, v Pardubicích - Polabinách.

 

Potom ještě asi 10 - 15 minut stoupal nad Semtínem černý kouř. Po té se vše uklidnilo. Podle dostupných informací došlo k výbuchu nitroglycerinu. Byli zraněni 4 lidé a 4 se pohřešují. Více ZDE.

 

Níže přináším tři fotky, které jsem stihl vyfotit:

 

 

 

Aktualizace ordinačních hodin a kontaktů

 

 

Na stránce www.olovi.com/zdravotni-ordinace-olovi.html byla provedena aktualizace ordinačních hodin a kontaktů.

Zkušenosti s AAA auto - na co si dát pozor

 

 

 

.

Úvod

 

Tento článek není pro odrazení zákazníků v autobazaru AAA auto. Jistě takovýto autobazar všichni vítáme, nicméně chci upozornit na věci, na které si člověk musí dát pozor a být na ně připraven.

 

Rozhodování

 

Nějakou dobu jsem se rozhodoval o nákupu nového automobilu za starší škodu Fábia. Protože jsem škodovák, přemýšlel jsem znovu o koupi škody Fábia. Nechtěl jsem ale vynakládat větší obnos peněz, má představa byla do 200.000,- Kč. Za tyto peníze by se dala Fábie v pohodě pořídit, leč na dnešní dobu z celkem slabým motorem. Proto mě jednoho dne zaujala nabídka v AAA auto, kde nabízeli Hyundai i20 za cenu 200.000,- Kč, ve výbavě inclusive a motorem o výkonu 63 kw. Automobil byl deklarován jako nový vůz, rok výroby 2013 s najetými 9 km. Pro mě zajímavá nabídka, vyrazil jsem proto do autobazaru na pobočku v Pardubicích.

 

Dohoda v autobazaru

 

V autobazaru jsem se domluvil na podmínkách nákupu automobilu. Domluvili jsme se na ceně, na úvěrování, na výši splátek a době splácení, na ceně za výkup mé starší škody Fábie, kterou jsem dával protiúčtem. Také jsem si ověřil další informace, jestli je auto opravdu nové, jestli je neregistrované, jestli je to rok výroby 2013 ( mimochodem, rok výroby byl pro mě zásadní informace, protože v té době se stejné auto s rokem výroby 2012 dalo pořídit ještě o něco levněji ). Automobil na pobočce v Pardubicích neměli, takže jsem zaplatil 2.000,- vratnou zálohu s tím, že automobil bude na pobočce na druhý den.

 

Na druhý den

 

Druhý den ráno kolem desáté hodiny mi volali z pobočky, že auto bude kolem čtrnácté hodiny, a že mi ještě zavolají, až auto dorazí. Když nevolali, tak jsem kolem osmé hodiny večerní zavolal já a bylo mi řečeno, že na mě zapoměli, a že je již auto na pobočce. Domluvili jsme se tedy, že přijdu následujícího dne.

 

Třetí den

 

Ač jsem byl po noční, hned jsem vyrazil do autobazaru. Po vyčkání cca 45 minut se mě ujal pracovník autobazaru a přistavil mi auto k prohlídce. Zdálo se vše v pořádku, jelikož jsem měl být první majitel, tak nemělo auto SPZ, a tak jsem ani nepočítal s předváděcí jízdou. Proč taky, když je auto nové. Přešli jsme k výkupu mé starší škody Fábie, kde ještě vše dopadlo tak, jak jsme se předem domluvili. Pokračovali jsme tedy k vyřízení papírových záležitostí ( úvěrová smlouva, smlouva o koupi atd...). A nyní se začali dít věci jako z hororového filmu.

 

Úvěrování, cena automobilu

 

V první řadě mi spočítali splátky úvěru. K mému překvapení měla být splátka asi o 450,- Kč měsíčně vyšší, než bylo původně domluveno. S tím jsem samozřejmě nesouhlasil. Po několika odchodech a příchodech paní co počítala splátky z kanceláře dorazil i manažer pobočky s konečnou nabídkou splátek o cca 240,- Kč měsíčně vyšší než původně. Protože jsem člověk, který si vše dopředu spočítá, a také bylo něco předem domluveno, musel jsem tuto nabídku odmítnout s tím, že bych zaplatil o 20.000,- Kč víc, a do toho už prostě nejdu.

 

Jelikož jsem už trávil nákupen třetí den a auto se mi líbilo, rozhodl jsem se, že seženu peníze a koupím auto za hotové. Podle reklamy na webu aaa auto jsem se šel zeptat, jestli by nebyla nějaká sleva, když koupím auto za hotové. K mému dalšímu překvapení mi bylo sděleno, že kdybych auto kupoval za hotové, byla by ceba o 10.000,- Kč vyšší. Zeptal jsem se jak je to možně, když na webu i na autě mají jasně napsáno, že cena na úvěr je za 180.000,- a za hotové 200.000,- Kč. Zavolala mi nějaká údajně manažerka z Prahy a začala mi vysvětlovat, že počítají s tím, že si auto lidi vemou na úvěr a kdyby náhodou ho chtěl někdo za hotové, tak musí být o 10.000,- dražší, protože by na tom nevydělali. Na otázku, proč tedy není na kartě auta uvedeno, že za hotové je za 210.000,- a je tam 200.000,- odpovědět neuměla. Nicméně jsme se domluvili, že mi budou nějak kompenzovat ztrátu navýšených splátek než jsme se původně domluvili. Navrhl jsem, že by jsme na tom mohli podílet půl na půl ( 10.000,- já a 10.000,- aaa auto ). V hodnotě deseti tisíc mi tedy byla nabídnuta plná nádrž benzínu a zimní pneumatiky ( počítal jsem tedy, že když bude plná nádrž v hodnotě cca 1.500,- Kč, tak pneumatiky v hodnotě 8.500,- Kč, tzn. nějaké kvalitnější nové, nebo méně kvalitní nové se staršími ráfky ).

 

Přešli jsme tedy opět k papírovým záležitostem. Sepsání a schválení úvěrové smlouvy, kupní smlouvy atd. Potom došlo na podepisování. Když jsem došel k podpisu faktury, došlo k dalšímu nemilému překvapení. Na faktuře byla celková částka ve výši 204.789,- Kč. K ceně automobilu mi byl připočten jakýsi poplatek za služby ve výši 4.790,- Kč, o kterém mě nikdo před tím neinformoval, ani jsem o něm nikde nečetl. Zeptal jsem se tedy, za co tento poplatek je a pan manažer mě zavedl do jedné z kanceláří, kde byl na zdi nalepený papír s balíčkem služeb, za které jsem zaplatil. Když jsem si ho přečetl, tak jsem zjistil, že jsem žádnou z těchto služeb neobdržel, protože se tyto služby ve směs vztahují na ojetá auta a já kupoval nové. Po upozornění manažer přiznal, že k novému autu tyto služby nemají smysl, ale zaplatit je musím. Nicméně jako kompenzaci mi přislíbil novou navigaci s mapami ČR a SR.

 

Došlo tedy k předání automobilu s tím, že velký technický průkaz a servisní knížka mi budou zaslány poštou. Dostal jsem zelenou převozní značku, která platí 10 dnů a počítal jsem, že mi velký technický průkaz přijde do druhého, maximálně třetího dne, abych mohl auto přihlásit v registru vozidel. Protože již byli pozdní odpolední hodiny, nechal jsem si v aaa auto také povinně pojistit. Byla mi vydána zelená karta a já vyrazil,  unaven po dvanáctihodinové noční směně a dalších devíti hodinách strávených v autobazaru, k domovu.

 

Čekání na velký technický průkaz

 

Když mi nepřišel technický průkaz ani třetí den, vydal jsem se opět do autobazaru pro informaci, kdy technický průkaz přijde. K mému opětovnému překvapení mi bylo sděleno, že do měsíce, že je to takhle běžné. Samozřejmě jsem se okamžitě ohradil, protože mi platí převozní značka pouze 10 dnů a po uplynutí této doby nemohu s autem jezdit. Navíc mi bez registrace nechtěla pojišťovna auto havarijně pojistit, takže kdyby mi ho někdo odcizil, či poškodil, tak bych nedostal ani korunu.

Nové zastupitelstvo města Oloví

 

Máme po volbách do obecních zastupitelstev, z něhož vzešlo nové zastupitelstvo města Oloví.


Starosta města

 

Ing. Lukáš Kričfaluši

 

 

 

Místostarosta města

 

Jiří Mikuláš

 

 

 

Předseda bytové komise

 

Zdeněk Majerech

 

 

 

Předseda kontrolního výboru

 

Martin Brandl

 

 

 

Předseda komise životního prostředí a hospodářské činnosti

 

Miroslav Filandr

 

 

 

Předseda finančního výboru

 

Bc. Monika Hurtová

 

 

 

Předseda komise školství,kultury, mládeže a tělovýchovy

 

Robin Seifert

 

 

 

Předseda komise výstavby

 

Jan Nemeš

 

 

 

Předseda komise sociální a zdravotní

 

Eva Gažáková