Prima ZOOM od dnes naladěn místo stanice Pro7

 

 

Prima ZOOM je nový, v pořadí čtvrtý, televizní kanál společnosti FTV Prima vysílaný v multiplexu 3. Zatím vysílá jen monoskop, ostrý start je naplánován na 1. únor 2013 ve 20:00. ZOOM je především televizní stanice pro ty, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka. Nový kanál bude vysílat 18 hodin denně.

Sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách od 20.00 do 23.00 hod. se zaměřením na: Největší katastrofy, Po stopách historie, Fascinující příroda, Zaostřeno na války, Úžasné oceány, Zázraky říše zvířat, Tajemství Země a vesmíru.

"Nová celoplošná televize bude určena všem, které baví zblízka poznávat zajímavá místa, lidi i příběhy," nastínil programové zaměření Prima Zoom generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

"Přinášíme další televizní tsunami, která nabídne nádhernou podívanou, bohaté informace a neotřelou zábavu. Diváci se mají na co těšit – opravdu bude na co se dívat. Své diváky si ZOOM zajisté najde ve všech cílových skupinách a přispěje k tomu, aby se skupina Prima stala televizní jedničkou."dodal šéf programu Primy, Petr Vladyka.

Za grafickým vizuálem ZOOMu stojí studio Oficina, které se už mimo jiné podepsalo i pod designem Primy COOL a Primy love.

V souvislosti s novou televizí odstartoval také integrovaný online magazín http://www.prima-zoom.cz, na kterém si přečtete nejen základní informace, ale i zajímavé články, jenž se budou tematicky vztahovat k jednotlivým dokumentům. Vedení televize navíc získalo k většině dokumentů internetová práva. Pokud tedy svůj oblíbený pořad nestihnete, budete si ho moci zhlédnout na internetu po dobu několika dní.

Televizní stanice Prima ZOOM cílí na muže 35+ a nasazena bude v multiplexu 3. Celoplošné vysílání ve třetím multiplexu umožní Prima Zoom šířit svůj program na 93,5% část území ČR a bude ho moci sledovat 95,7% obyvatel ČR.

Jak naladit

  • DVB-T signál Prima ZOOM bude šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 3 Českých Radiokumunikací. Digitální vysílání (máte-li novou televizi, která přijímá digitální signál, nebo máte-li u televize set-top-box) – vyzkoušejte ladění programů v menu vaší televize.
  • Další možností bude sledovat Prima ZOOM například prostřednictvím kabelové sítě UPC.
  • Satelitní příjem Prima ZOOM bude možné naladit na ASTRA 3B, kódován bude v systému Irdeto i Cryptoworks, k dispozici bude na kartách SkyLink (v nabídce pro ČR) a CS Link.
  • V Oloví na společné televizní anténě je naladěn místo stanice PRO7